FGS 12FGHL28 High Rate Longlife Blybatteri 12V 7,2Ah
På lager & umiddelbart tilgængelig
Leveringstid 1-4 dage
12V 7,2Ah Bly - Genopladelig 151mm x 65mm x 94mm (102mm)
Produktbeskrivelse
6,3mm FastOn poler. FGS FGH-serien er udviklet til at opnå maksimal ydelse til kritiske applikationer i krævende industrier. Batterierne produceres i kompakte, robuste størrelser og tilbyder derfor mange anvendelsesområder. FGS-FGH-batterier med samme kapacitet kan tilsluttes i serie og parallelt uden at ændre ladningen, men disse skal altid komme fra samme produktion, så du ikke bruger batterier fra forskellige mærker og produktioner. Dybde afladning bør altid undgås, selv med batterier af høj kvalitet!
Fleece-teknologi (AGM-teknologi)
Lav selvudladning på mindre end 3% pr. måned ved 20 ° C