FGS 12FGHL75 High Rate Longlife Blybatteri 12V 17Ah
På lager & umiddelbart tilgængelig
Leveringstid 1-4 dage
12V 17Ah Bly - Genopladelig 181mm x 76mm x 167mm
Produktbeskrivelse
Der leveres alternativt produkt FGC22208, som er 12V 22Ah. i nogle tilfælde af lav lagerbeholdning. M5 poler. FGS FGH-serien er udviklet til at opnå maksimal ydelse til kritiske applikationer i krævende industrier. Batterierne produceres i kompakte, robuste størrelser og tilbyder derfor mange anvendelsesområder. FGS-FGH-batterier med samme kapacitet kan tilsluttes i serie og parallelt uden at ændre ladningen, men disse skal altid komme fra samme produktion, så du ikke bruger batterier fra forskellige mærker og produktioner. Dybde afladning bør altid undgås, selv med batterier af høj kvalitet!
Fleece-teknologi (AGM-teknologi)
Lav selvudladning på mindre end 3% pr. måned ved 20 ° C