HIKOKI Batteri Skruemaskine, DS18DDWQZ
Grøn 306mm x 118mm x 71mm HiKOKI
Produktbeskrivelse
Grøn306mm x 118mm x 71mmHiKOKI
HIKOKI akku boremaskine DS18DD (18V, Li-Ion, Børsteløs, 55 Nm, LED, styreelektronik, transportkasse, inkl. 2x 3,0 Ah batteri og oplader)
Højdepunkter:
Børsteløs motor, stort set vedligeholdelsesfri
18V (2x3,0Ah) Li-ion
13 mm enkelt ærmet nøglefri borepatron
20-trins momentindstilling + boreniveau
LED for bedre og mere sikkert arbejde
Styreelektronik (feedback kontrol)
Elektrisk bremse
Meget let og kompakt
Teknisk data:
Boring i stål: 13 mm
Boring i aluminium: 13 mm
Boring i træ: 36 mm
Maskinskruer: 6mm
Træskruer: 6mm
Tomgang 1. gear: 0-440 o/min
Tomgang 2. gear: 0-1700 o/min
Maks. tilspændingsmoment (blødt): 26 Nm
Maks. tilspændingsmoment (hårdt): 55 Nm
Momentvalg: 0,6-4,0 Nm
Spændspænding på spændepatron: 1,5-13 mm
Værktøjsholder: 1/2" x 20 UNF
Dimension LxBxH: 157x58x216 mm